Новий міжнародний науковий проєкт зі стохастичних диференціальних рівнянь!

19 травня 2025 року програма COST Actions (Європейське співробітництво в галузі науки і технологій) схвалила проект

CA24104 «Стохастичні диференціальні рівняння: розрахунки, висновки, застосування» https://www.cost.eu/actions/CA24104/

У проекті беруть участь представники з 18 європейських країн. Керівником проекту є професор Коналл Келлі з Університетського коледжу Корка (Ірландія). Заявку було подано до COST у жовтні 2023 року, а 19 травня 2025 року вона була схвалена Комітетом старших посадових осіб COST, отримавши максимально можливу кількість 50 балів під час оцінювання.

Проект буде зосереджений на масштабних проблемах, пов’язаних зі стохастичними диференціальними рівняннями (СДР) та їх застосуванням у науці та промисловості.

В рамках проекту буде створено:

  • Міжнародну дослідницьку мережу, що об’єднує фахівців з теорії, обчислювальних методів та застосувань СДР.
  • «Обчислювальний інструментарій» – відкриту базу даних тестових задач, що містить інструкції з впровадження, що сприяють використанню стохастичних моделей промисловими практиками.
  • Платформу співпраці для академічних та промислових партнерів, зацікавлених, серед іншого, в управлінні природними ресурсами, передачі відновлюваної енергії, епідеміології.

Керівником проекту з України є професор Юлія Мішура з кафедри теорії ймовірностей, статистики та актуарної математики.